As salam semua warga pendidik. Di sini sy ingin kongsikan skema jawapan bab 1 terlebih dahulu disebabkan kekangan masa sy dengan bebanan kerja di sekolah yang bertalu-talu seawal bulan Januari ini....
llokkjuFull description
Reka bentuk dan Teknologi
Rancangan Pelajaran Tahunan Rekabentuk dan Teknologi yang dilengkapi dengan TPFull description
CONTOH REKOD PENGAJARAN BAHASA MELAYU TINGKATAN LIMAFull description
contoh set induksi rbtFull description
kssm 2016
BAB 1 : PENGENALAN KEPADA PERAKAUNANFull description
untuk rph
Pendidikan KesihatanFull description
RPH
Full description
KSSMFull description
rancangan pengajaran harianFull description
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Tandakan (√) pada ruangan berkenaan. STRATEGI PdP Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
MINGGU TARIKH / HARI
1 27 JANUARI 2018 / SELASA
MASA TINGKATAN M/ PELAJARAN TAJUK STANDARD PEMBELAJARAN
7.20 pg – 9.00 pg 2 STA 3 REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Pembelajaran Berasaskan Masalah Penggunaan Teknologi
PENGENALPASTIAN MASALAH
Pada akhir pembelajaran, murid dapat: 1.1.1 Mengenal pasti masalah: i) bukan inventif ii) inventif 1.1.2 Menerangkan proses penyelesaian masalah bukan inventif dan inventif
AKTIVITI
Menulis maksud Masalah Bukan Inventif dan Inventif dengan memberi sekurang-kurangnya 2 situasi yang berkaitan secara berkumpulan. Memahami dan dapat menerangkan sekurang-kurangnya 3 aliran kerja dalam fasa Penyelesaian Masalah Bukan Inventif dan Inventif secara berkumpulan.
Set Induksi Guru menunjukkan video beberapa situasi. Murid memberi maklum balas dan komen mengenai apa yang dilihat dan pernah diketahui/dialami. Perkembangan Pelajaran (aktiviti) Murid berada dalam kumpulan, Guru melukis satu bulatan besar di atas kertas A4 dengan membahagikan kertas kepada 4 bahagian. Setiap murid melakar dan menulis pandangan pada situasi yang diberi oleh guru di luar bulatan. Murid berbincang bersama ahli kumpulan dan memilih jawapan terbaik dan menulis di dalam bulatan. Wakil kumpulan membuat perbentangan Guru mengedarkan soalan penilaian PT1 dan PT2, murid mengisi jawapan, berbincang dan membuat membuat rumusan.
BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)
STANDARD PRESTASI
/
LCD / Power Point Buku Teks Buku Rujukan Modul Carta / Model Bahan Bercetak Lain-lain (Nyatakan) : Kertas saiz A0, kertas sebak
TP1
TP2
/ / /
/
Menyatakan maksud masalah bukan inventif dan inventif dengan membuat hubungkait antara produk dengan objek dari segi fungsinya Menerangkan proses penyelesaian masalah inventif
PdP ABAD 21 Brainstorming (sumbangsaran) Cafe (Kedai kopi) Gallery Walk (lawatan galeri) Survey (Tinjauan) Commersial (iklan) Presentation (persembahan) Role Play Traffic Light Chain Line (Rangkaian) Human Graphing (Graf manusia) Video Clips (klip video) Stesen/ Bus Stop Resap Group (Mengingat semula) Qudrat Activity (Aktiviti berempat)
PETA PEMIKIRAN (I-THINK) Peta Bulatan Peta Buih Peta Buih Berganda Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir Peta Pelbagai Alir Peta Titi
/
/
/
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGG (KBAT) Mengaplikasi / Menganalisis / Menilai / Mencipta ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK) Bahasa Kelestarian Alam Sekitar Nilai Murni / Sains dan Teknologi / Patriotisme Kreativiti dan Inovasi / Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi Kelestarian Global Pendidikan Kewangan
RELEKSI
15 daripada 15 pelajar dapat menyenaraikan dan menulis maksud penyelesaian masalah inventif dan bukan inventif. 4 daripada 4 kumpulan boleh menulis pandangan pada situasi yang diberi oleh guru di luar bulatan. 15 daripada 15 pelajar boleh melengkapkan carta aliran kerja penyelesaian masalah bukan inventif dan inventif.
PENTAKSIRAN Latihan Bertulis - Lembaran kerja - Modul Lisan Kuiz Pembentangan Lain-lain (Nyatakan) : ............................................................. .