RPH KSSM PSV TINGKATAN 2
Selasa | 7 Februari 20 17
Masa
9.30-10.30 pagi
MOD PEMBELAJARAN
Tingkatan
2 Zamrud
Perbincangan
/
Mata pelajaran
Pendidikan Seni Visual
Kerja Kumpulan
/
Topik
Bidang : Sejarah dan Apresiasi Seni
Simulasi
Luar Bilik Darjah
Subtopik
Hasil Pembelajaran
Seni Ragam Hias Pengangkutan, Alat Permainan Rakyat dan Alat Domestik
TMK
I-Think
/
Pada akhir sesi PdP, murid dapat:
KBAT
/
SK- 1.1.Persepsi Seni dalam Seni Ragam Hias Pengangkutan, Alat Permainan Rakyat dan Alat Domestik
Lain-lain:
Pemahaman terhadap seni ragam hias pengangkutan, alat permaian rakyat dan alat domestik dalam bidang sejarah dan apresiasi Seni Visual ARAS
BBM
Aktiviti
Buku Teks, Lembaran iThink, •set induksi: Pelajar ditunjukkan beberapa bahan maujud yang berkaitan tajuk. Murid dikaitkan dengan tajuk seni ragam hias Pengangkutan, Alat Permainan Rakyat dan Alat Domestik
Pengetahuan
/
Kefahaman
/
Aplikasi
/
Analisis
Sintesis
Tayangan multimedia tentang ragam hias Pengangkutan, Alat Permainan Rakyat dan Alat Domestik
• Contoh – komuter, bas, wau, lanca, perahu, gasing, rehal, kukuran, acuan putu dan jebak puyuh •
Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan ( 3 – 4 orang) Setiap kumpulan dikehendaki mencari gambar-gambar yang berkaitan menggunakan VLE-frog Setiap kumpulan akan membentangkan hasil tugasan kumpulan masing-masing Penutup: Sesi penilaian pembentangan murid
I-think : Peta Buih Berganda
Nilai
Kesungguhan, kerjasama
Refleksi
Kehadiran :
/
Penilaian
orang
Selasa | 7 Februari 20 17
Masa
9.30-10.30 pagi
MOD PEMBELAJARAN
Tingkatan
2 Zamrud
Perbincangan
/
Mata pelajaran
Pendidikan Seni Visual
Kerja Kumpulan
/
Topik
Bidang : Seni Halus
Simulasi
Luar Bilik Darjah
Tayangan multimedia tentang ragam hias Pengangkutan, Alat Permainan Rakyat dan Alat Domestik
• Contoh – komuter, bas, wau, lanca, perahu, gasing, rehal, kukuran, acuan putu dan jebak puyuh •
Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan ( 3 – 4 orang) Setiap kumpulan dikehendaki mencari gambar-gambar yang berkaitan menggunakan VLE-frog Setiap kumpulan akan membentangkan hasil tugasan kumpulan masing-masing Penutup: Sesi penilaian pembentangan murid
I-think : Peta Buih Berganda
Nilai
Kesungguhan, kerjasama
Refleksi
Kehadiran :
/
Penilaian
orang
Selasa | 7 Februari 20 17
Masa
9.30-10.30 pagi
MOD PEMBELAJARAN
Tingkatan
2 Zamrud
Perbincangan
/
Mata pelajaran
Pendidikan Seni Visual
Kerja Kumpulan
/
Topik
Bidang : Seni Halus
Simulasi
Luar Bilik Darjah
Subtopik
Hasil Pembelajaran
Seni Lukisan
Pada akhir sesi PdP, murid dapat: SK- 2.1.Persepsi Seni dalam lukisan Membuat eksperimentasi dan penerokaan media dan teknik dalam penghasilan seni lukisan.
TMK
I-Think
/
KBAT
/
Lain-lain:
ARAS
BBM
Aktiviti
Buku Teks, Lembaran iThink, •set induksi: Pelajar ditunjukkan beberapa gambar artis yang mempunyai ekspresi wajak yang berbeza. Murid dikaitkan dengan tajuk lukisan ekspresi wajah yang berbeza menggunakan media pensel.
Pengetahuan
/
Kefahaman
/
Aplikasi
/
Analisis
Sintesis
Tayangan multimedia tentang penggunaan media dan teknik dalam penghasilan lukisan wajah ( potret) • Contoh Media – pen, pensel,arang, marker, pensil warna, oil pastel dan soft pastel • Contoh teknik – lorekan, gosokan, conteng/coreng, garisan selari, silang pangkah dan titik
Murid dibahagikan secara berpasangan Setiap murid dikehendaki melukis wajah pasangan masingmasing menggunakan media pensel Setiap pasangan akan membentangkan hasil karya kumpulan Penutup: Sesi penilaian pembentangan murid
I-think : Peta Buih
Nilai
Kesungguhan, kerjasama
Refleksi
Kehadiran :
/
Penilaian
orang
Selasa
7 Februari 2017
Masa Tingkatan Mata pelajaran Topik
9.30 – 9.30 – 10.30 10.30 pagi 2 Ibnu sina
Subtopik
Seni Catan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir sesi PdP, murid dapat : SK-3.1 Persepsi Seni dalam Seni Catan Pemahaman terhadap konsep Seni Catan dalam bidang Seni Halus ARAS SK-3.2 Eksplorasi Seni dalam Seni Catan Pengetahuan Eksplorasi dan aplikasi pengetahuan dalam penghasilan Seni Catan SP 3.1.1 Menjelaskan definisi definisi catan 3.1.2 Memperihalkan tentang perkembangan seni catan dari aspek: (i) Pelukis Cat Air Tempatan (ii) Karya catan Pelukis Tempatan 3.2.1 Membuat eksperimentasi dan penerokaan media dan teknik dalam penghasilan seni catan menggunakan: (i) Media (ii) Teknik Buku Teks, Lembaran i-Think Kefahaman Set induksi induksi : Guru menunjukkan menunjukkan video pengenala pengenalan n hasil Aplikasi karya catan kepada murid-murid. Murid diminta Analisis mengaitkan video dengan teknik yang telah di pelajari. Sintesis
BBM Aktiviti
Pendidikan Seni Visual Bidang : Seni Halus
Secara Kumpulan Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan. Setiap kumpulan perlu mencari maklumat seorang pelukis tempatan bersama karya yang dihasilkan. Pembentangan secara “gallery walk”.
Secara Individu
MOD PEMBELAJARAN
Perbincangan Kerja kumpulan Simulasi Luar Bilik Darjah TMK i-Think KBAT Lain-lain:
Demo penghasilan teknik cat air oleh guru sebelum aktiviti penghasilan oleh murid Murid menghasilkan teknik basah atas basah, kering atas kering, basah atas kering dan kering atas basah di atas permukaan bahan berikut: - Kertas cartridge Kertas cat air ( water colour paper ).
Penutup : sesi penilaian pembentangan murid Nilai Refleksi
Penilaian Kehadiran :
/
orang
Selasa Masa Tingkatan Mata pelajaran Topik
9.30 – 10.30 pagi 2 Ibnu sina
Subtopik
Seni Catan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir sesi PdP, murid dapat : SK- 3.3 Ekspresi Seni dalam Seni Catan Menzahirkan idea dan konsep melalui pelbagai sumber dalam penjanaan tugasan SP 3.3.1 Menterjemahkan hasil daripada eksperimentasi dan penerokaan media dan teknik dalam penghasilan karya seni catan dengan menggunakan imaginasi dan idea secara kreatif
BBM Aktiviti
7 Februari 2017 MOD PEMBELAJARAN
Pendidikan Seni Visual Bidang : Seni Halus
Buku Teks, Lembaran i-Think Set induksi : Guru menunjukkan beberapa hasil seni catan yang berada di dalam bilik PSV.
Perbincangan Kerja kumpulan Simulasi Luar Bilik Darjah TMK i-Think KBAT Lain-lain: ARAS Pengetahuan
Kefahaman Aplikasi Analisis Sintesis
Cadangan Aktiviti: Secara Individu Pelajar berada di kumpulan meja masing-masing. Guru memberikan replika buah-buahan berbeza pada setiap kumpulan. Murid menghasilkan catan berdasarkan replika diberi.
Nilai Refleksi
Penilaian Kehadiran :
/
orang
Selasa Masa Tingkatan Mata pelajaran Topik
9.30 – 10.30 pagi 2 Ibnu sina
Subtopik
Seni Catan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir sesi PdP, murid dapat : SK - 3.4 Apresiasi Seni dalam Seni Catan Penghayatan terhadap hasil karya Seni Catan dengan menggunakan Bahasa Seni Visual SP 3.4.1 Mempamerkan hasil karya 3.4.2 Menghayati hasil karya sendiri dan rakan dengan menumpukan pada aspek media dan teknik 3.4.3 Menjelaskan pengalaman sendiri dalam penghasilan karya
BBM Aktiviti
7 Februari 2017 MOD PEMBELAJARAN
Pendidikan Seni Visual Bidang : Seni Halus
Buku Teks, Lembaran i-Think Set induksi :Soal jawab guru bersama pelajar. Tumpu Galeri Menjana persembahan pameran hasil karya Membuat pemerhatian terhadap hasil karya yang dipamerkan Mengemukakan pengalaman sendiri/masalah semasa dalam penghasilan karya
Perbincangan Kerja kumpulan Simulasi Luar Bilik Darjah TMK i-Think KBAT Lain-lain: ARAS Pengetahuan
Kefahaman Aplikasi Analisis Sintesis
Nilai Refleksi
Penilaian Kehadiran :
/
orang
Selasa Masa Tingkatan Mata pelajaran
9.30 – 10.30 pagi 2 Ibnu sina Pendidikan Seni Visual
7 Februari 2017 MOD PEMBELAJARAN
Perbincangan Kerja kumpulan
Topik
Bidang : Seni Halus
Subtopik
Seni Cetakan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir sesi PdP, murid dapat : SK- 4.1 Persepsi Seni dalam Seni Cetakan Pemahaman terhadap konsep Seni Cetakan dalam bidang Seni Halus SK- 4.2 Eksplorasi Seni dalam Seni Cetakan Eksplorasi dan aplikasi pengetahuan dalam penghasilan Seni Cetakan SP 4.1.1 Menjelaskan definisi cetakan SP 4.1.2 Memperihalkan tentang sejarah
Simulasi Luar Bilik Darjah TMK i-Think KBAT Lain-lain: ARAS Pengetahuan
perkembangan seni cetakan: (i) Pelukis Cetak (ii) Karya Cetakan SP 4.1.3 Menerangkan prinsip dan konsep seni cetakan konvensional SP 4.1.4 Menjelaskan kaedah dan teknik Seni cetakan SP 4.2.1 Membuat eksperimentasi dan penerokaan media dan teknik dalam seni cetakan menggunakan: (i) Alat (ii) Media (iii) Teknik BBM Aktiviti
Buku Teks, Lembaran i-Think Set induksi : Kembara Visual (Secara Kolaboratif). Mengenalpasti kesan jalinan pada permukaan bahan pada alam semula jadi dan objek buatan manusia menggunakan teknik capan sebelum diterjemahkan kepada teknik cetakan. Murid diminta mengaitkan dapatan pemerhatian dengan yang gambar yang telah ditunjukkan oleh guru.
Kefahaman Aplikasi Analisis Sintesis
Secara Kumpulan Demo penghasilan teknik cetakan oleh guru sebelum aktiviti penghasilan oleh murid Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan. Setiap kumpulan perlu bergerak ke stesen yang berbeza untuk menghasilkan teknik cetakan yang berbeza. Pembentangan secara “gallery walk”. Penutup : Sesi rumusan oleh murid.
Nilai Refleksi
Penilaian Kehadiran :
/
orang Selasa
Masa Tingkatan Mata pelajaran
9.30 – 10.30 pagi 2 Ibnu sina Pendidikan Seni Visual
7 Februari 2017 MOD PEMBELAJARAN
Perbincangan Kerja kumpulan
Topik
Bidang : Seni Halus
Subtopik
Seni Cetakan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir sesi PdP, murid dapat : SK- 4.3 Ekspresi Seni dalam Seni Cetakan Menzahirkan idea dan konsep melalui pelbagai sumber dalam penjanaan tugasan SP 4.3.1 Menterjemahkan hasil daripada eksperimentasi dan penerokaan media dan teknik dalam penghasilan karya seni cetakan dengan menggunakan imaginasi dan idea secara kreatif
BBM Aktiviti
Buku Teks, Lembaran i-Think Set induksi : Guru menunjukkan beberapa hasil seni cetakan yang berada di dalam bilik PSV.
Simulasi Luar Bilik Darjah TMK i-Think KBAT Lain-lain: ARAS Pengetahuan
Kefahaman Aplikasi Analisis Sintesis
Cadangan Aktiviti: Secara Individu Guru meminta murid menghasilkan corak kertas pembalut hadiah dengan menggunakan motif cetakan berulang bertemakan alam semulajadi.. Murid menghasilkan cetakan menggunakan media cat air dan bahan yang telah dibawa.
Nilai Refleksi
Penilaian Kehadiran :
/
orang
Selasa Masa Tingkatan Mata pelajaran Topik
9.30 – 10.30 pagi 2 Ibnu sina
Subtopik
Seni Cetak an Pada akhir sesi PdP, murid dapat : SK- 4.4 Apresiasi Seni dalam Seni Cetakan Penghayatan terhadap hasil karya Seni Cetakan dengan menggunakan Bahasa Seni Visual SP 4.4.1 Mempamerkan hasil karya 4.4.2 Menghayati hasil karya sendiri dan rakan dengan menumpukan pada aspek media dan teknik 4.4.3 Menjelaskan pengalaman sendiri dalam
Hasil Pembelajaran
Pendidikan Seni Visual Bidang : Seni Halus
7 Februari 2017 MOD PEMBELAJARAN
Perbincangan Kerja kumpulan Simulasi Luar Bilik Darjah TMK i-Think KBAT Lain-lain: ARAS Pengetahuan
penghasilan karya BBM Aktiviti
Buku Teks, Lembaran i-Think Set induksi : Soal jawab guru bersama pelajar. Tumpu Galeri Menjana persembahan pameran hasil karya Membuat pemerhatian terhadap hasil karya yang dipamerkan Mengemukakan pengalaman sendiri/masalah semasa dalam penghasilan karya
Kefahaman Aplikasi Analisis Sintesis
Nilai Refleksi
Penilaian Kehadiran :
/
orang
Masa
8.30-9.30 pagi
Tingkatan Mata Pelajaran
2 Anggerik Pendidikan Seni Visual
Topik
Reka Bentuk
Subtopik
Reka Bentuk Landskap
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat: SK 5.1 Persepsi Seni dalam Reka Bentuk Landskap - Pemahaman terhadap reka bentuk landskap dalam bidang reka bentuk. SP 5.1.1 Memperihalkan sejarah perkembangan reka bentuk landskap 5.1.2Menjelaskan Prinsip Reka Bentuk Landskap dari aspek : I) Jenis landskap a. Landskap lembut b. Landskap kejur i) Peranan dan fungsi iii)Prinsip dan elemen
MOD PEMBELAJARAN Perbincangan
Kerja kumpulan Simulasi Luar bilik darjah TMK I-think KBAT
iv)Konsep v) Ergonomik Lain-lain
BBM
Buku teks, LCD, Laptop
ARAS Pengetahuan Kefahaman
Aplikasi Analisis Sintesis Penilaian Aktiviti
1. Set induksi - Semua murid melihat landskap di persekitaran sekolah. - Soal jawab antara guru dan murid tentang apa yang dilihat. 2. Perkembangan - Tayangan multimedia tentang jenis jenis landskap. - Murid diberi penerangan oleh guru mengenai : a)Jenis landskap *Landskap lembut *Landskap kejur b) Peranan dan fungsi c) prinsip dan elemen d) konsep e) ergonomic 3. Penutup - Murid diberi lembaran kerja mengenai tajuk yang dibincangkan.
Nilai Refleksi
Kerjasama, bertanggungjawab Kehadiran :
/
Masa
8.30-9.30 pagi
Tingkatan Mata Pelajaran
2 Anggerik Pendidikan Seni Visual
Topik
Reka bentuk
MOD PEMBELAJARAN Perbincangan Kerja kumpulan Simulasi
Subtopik
Reka bentuk landskap
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
Luar bilik darjah TMK I-think KBAT
SK 5.2 Eksplorasi Seni dalam Reka Bentuk Landskap Eksplorasi dan aplikasi pengetahuan dalam penghasilan lukisan simbol dan Pelan Landskap Dalam Reka Bentuk Landskap. 5.2.1 Membuat eksperimentasi dan penerokaan alatan, bahan, dan proses dalam penghasilan lukisan simbol Pelan Reka Bentuk Landskap. i) Proses mereka bentuk landskap 5.2.2
Pendedahan
alatan
dan
bahan
dalam
penghasilan model 3D Reka Bentuk Landskap. Lain-lain ARAS Pengetahuan BBM
Buku teks, lukisan, pensel warna, pensel, pen dakwat hitam, contoh model landskap
Kefahaman Aplikasi Analisis Sintesis Penilaian
Aktiviti
1. Set induksi - Murid diperkenalkan alat dan bahan dalam proses penghasilan lukisan symbol pelan Reka Bentuk Landskap. 2. Perkembangan - Murid dibahagikan 4 kumpulan. - Murid menjalankan aktiviti melukis simbol dalam Reka Bentuk Landskap. - Murid mewarnakan pelan landskap yang dihasilkan. 3. Penutup - Pembentangan hasil kerja.
Nilai Refleksi
Kerjasama, rasional Kehadiran :
/
Masa
8.30-9.30 pagi
Tingkatan Mata Pelajaran
2 Anggerik Pendidikan Seni Visual
Topik
Reka bentuk
Subtopik
Reka bentuk landskap
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat: SK 5.3 Ekspresi Seni dalam Reka Bentuk Landskap - Penzahiran idea dan konsep melalui pelbagai sumber dan teknologi dalam penjanaan tugasan. SP 5.3.1 Menterjemah hasil daaripada eksperimentasi dan penerokaan alat, bahan, konsep, dan simbol dalam penghasilan : i) Lukisan pelan Reka Bentuk Landskap menggunakan skala yang sesuai. SK 5.4 Apresiasi seni dalam Reka Bentuk
MOD PEMBELAJARAN Perbincangan
Kerja kumpulan Simulasi Luar bilik darjah TMK I-think KBAT
Landskap - Penghayatan terhadap hasil Karya Reka Bentuk Landskap dengan menggunakan istilah dan bahasa seni visual. SP 5.4.1 Mempamerkan hasil karya seni. 5.4.2 Menghayati dan menjelaskan hasil karya sendiri dan rakan dengan menumpukan pada aspek bahasa seni visual. 5.4.3 Menjelaskan pengalaman sendiri dalam penghasilan karya seni
Lain-lain ARAS Pengetahuan BBM
Buku teks, gambar pelan landskap rumah, peralatan menghasilkan pelan landskap
Kefahaman Aplikasi Analisis Sintesis Penilaian
Aktiviti
1. Set induksi - Murid melihat contoh lukisan pelan landskap halaman rumah oleh guru. 2. Perkembangan - Murid dibahagikan kepada 4 kumpulan. - Murid diminta untuk melukis lukisan pelan landskap “ halaman rumah impian saya “ dengan menggunakan skala dan peralatan yang sesuai. 3. Penutup - Murid mempamerkan dan menjelaskan hasil kerja kumpulan.
Nilai Refleksi
Kerjasama, bertanggungjawab Kehadiran :
/
Masa
8.30-9.30 pagi
Tingkatan Mata Pelajaran
2 Anggerik Pendidikan Seni Visual
Topik
Reka bentuk
Subtopik
Reka bentuk hiasan dalaman
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
MOD PEMBELAJARAN Perbincangan
Kerja kumpulan Simulasi Luar bilik darjah TMK I-think KBAT
SK 6.1 Persepsi Seni dalam Reka Bentuk Hiasan Dalaman. - Pemahaman terhadapa reka bentuk hiasan dalaman dalam bidang reka bentuk. SP 6.1.1 Memperihalkan sejarah perkembangan Reka Bentuk Hiasan Dalaman 6.1.2Menjelaskan prinsip Reka Bentuk Hiasan Dalaman dari aspek : i) Jenis Ruang Dalaman ii) Peranan Dan Fungsi iii)Prinsip Dan Elemen iv)Konsep v) Ergonomik Lain-lain ARAS Pengetahuan
BBM
Aktiviti
Buku teks, LCD, Laptop
4. Set induksi - Semua murid melihat tayangan multimedia mengenai ruang dalaman di rumah. - Soal jawab antara guru dan murid tentang apa yang dilihat. 5. Perkembangan - Tayangan multimedia tentang jenis jenis ruang dalaman - murid diberi penerangan oleh guru mengenai : i) Jenis Ruang Dalaman ii) Peranan Dan Fungsi ii)Prinsip Dan Elemen iv)Konsep v) Ergonomik
6. Penutup - Murid diberi lembaran kerja mengenai tajuk yang dibincangkan.
Nilai Refleksi
Kerjasama, bertanggungjawab Kehadiran :
/
Kefahaman Aplikasi Analisis Sintesis Penilaian
Masa
8.30-9.30 pagi
Tingkatan Mata Pelajaran
2 Anggerik Pendidikan Seni Visual
Topik
Reka bentuk
Subtopik
Reka bentuk Hiasan Dalaman
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
MOD PEMBELAJARAN Perbincangan
Kerja kumpulan Simulasi Luar bilik darjah TMK I-think KBAT
SK 6.2 Eksplorasi Seni dalam Reka Bentuk Hiasan Dalaman - Eksplorasi dan aplikasi pengetahuan dalam penghasilan lukisan simbol dan pelan lantai dalam Reka Bentuk Hiasan Dalaman. SP 6.2.1 Membuat eksperimentasi dan penerokaan alatan, bahan, dan proses dalam penghasilan lukisan pelan lantai sebuah rumah kediaman. SP 6.2.2 Pendedahan alatan dan bahan dalam penghasilan model 3D Reka Bentuk Hiasan Dalaman. Lain-lain ARAS
BBM
Buku teks, lukisan, pensel warna, pensel, pen dakwat hitam, contoh gambar jenis ruang kediaman
Pengetahuan Kefahaman
Aplikasi Analisis Sintesis Penilaian Aktiviti
4. Set induksi - Murid diperkenalkan alat dan bahan dalam proses penghasilan lukisan simbol pelan Reka Bentuk Hiasan Dalaman. 5. Perkembangan - Murid dibahagikan 4 kumpulan. - Murid menjalankan aktiviti melukis simbol dalam Reka Bentuk Hiasan Dalaman. - Murid mewarnakan pelan lantai yang dihasilkan. 6. Penutup - Pembentangan hasil kerja.
Nilai Refleksi
Kerjasama, rasional Kehadiran :
/
Masa
8.30-9.30 pagi
Tingkatan Mata Pelajaran
2 Anggerik Pendidikan Seni Visual
Topik
Reka bentuk
Subtopik
Reka bentuk landskap
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat: SK 6.3 Ekspresi Seni dalam Reka Bentuk Hiasan Dalaman - Penzahiran idea dan konsep melalui pelbagai sumber dan teknologi dalam penjanaan tugasan. SP 6.3.1 Menterjemah hasil daripada eksperimentasi dan penerokaan alat, bahan, konsep, dan simbol dalam penghasilan : i) Lukisan pelan lantai Reka Bentuk Hiasan Dalaman menggunakan skala yang sesuai. SK 6.4 Apresiasi seni dalam reka bentuk Hiasan Dalaman - Penghayatan terhadap hasil karya Reka Bentuk Hiasan Dalaman dengan menggunakan istilah dan bahasa seni visual. SP 6.4.1 Mempamerkan hasil karya seni. 6.4.2 Menghayati dan menjelaskan hasil karya
MOD PEMBELAJARAN Perbincangan
Kerja kumpulan Simulasi Luar bilik darjah TMK I-think KBAT
sendiri dan rakan dengan menumpukan pada aspek bahasa seni visual. 6.4.3 Menjelaskan pengalaman sendiri dalam penghasilan karya seni
Lain-lain ARAS Pengetahuan BBM
Buku teks, gambar pelan lantai, peralatan menghasilkan pelan lantai Hiasan Dalaman Rumah Kediaman
Kefahaman
Aplikasi Analisis Sintesis Penilaian Aktiviti
4. Set induksi - Murid melihat contoh lukisan pelan lantai rumah kediaman oleh guru. 5. Perkembangan - Murid dibahagikan kepada 4 kumpulan. - Murid diminta untuk melukis lukisan pelan lantai “ Hiasan Dalaman Rumah Idaman Saya “ dengan menggunakan skala dan peralatan yang sesuai. 6. Penutup - Murid mempamerkan dan menjelaskan hasil kerja kumpulan.
Nilai Refleksi
Kerjasama, bertanggungjawab Kehadiran :
/
MASA TINGKATAN MATA PELAJARAN TOPIK
9.30 – 10.30 2 AD DAMIRI PENDIDIKAN SENI VISUAL
MOD PEMBELAJARAN Perbincangan Kerja kumpulan
REKABENTUK
SUBTOPIK HASIL PEMBELAJARAN
REKABENTUK INDUSTRI
Simulasi Luar bilik darjah TMK I – Think
BBM AKTIVITI
Pada akhir s esi PD P muri d dapat: SK – 7.1 Persepsi seni dalam reka bentuk industri pemahaman terhadap reka bentuk industri dalam bidang reka bentuk SP – 7.1.1 Memperihalkan sejarah perkembangan Reka Bentuk Industri 7.1.2 Menjelaskan prinsip Reka Bentuk Industri dari aspek: i) Bidang Reka Bentuk Industri: a. Reka Bentuk Produk b. Reka Bentuk Perabut c. Reka Bentuk Automotif ii) Peranan dan Fungsi iii) Prinsip dan Elemen iv) Ergonomik Video dan slide SET INDUKSI: Guru memaparkan video rekabentuk industri. Murid diminta untuk menyenaraikan berapa bidang reka bentuk yang terdapat di dalam video tersebut AKTIVITI: Tayangan multimedia/slide tentang perkembangan rekabentuk industri Murid dibahgikan kepada 3 kumpulan Setiap kumpulan perlu mencari maklumat mengikut bidang reka bentuk industri (Produk,Perabut,Automotif) Setiap kumpulan akan membentangkan hasil kajian tentang bidang rekabentuk industri mengikut kumpulan masing-masing. PENUTUP : Sesi penilaian Pembentangan murid I-THINK : Peta buih Bidang rekabentuk industry Kesungguhan, kerjasama Kehadiran : / Orang
KBAT
Lain-lain:
Aras
Pengetahuan
Kefahaman Aplikasi
Analisis
Sintesis
NILAI REFLEKSI
Penilaian
MASA
9.30 – 10.30
TINGKATAN MATA PELAJARAN TOPIK
2 AD DAMIRI PENDIDIKAN SENI VISUAL
SUBTOPIK
REKABENTUK INDUSTRI
HASIL PEMBELAJARAN
Pada akhir s esi PD P muri d dapat: -
BBM
REKABENTUK
Eksplorasi Seni dalam Reka Bentuk Industri Eksplorasi dan aplikasi pengetahuan dalam penghasilan lakaran dan lukisan perincian dalam reka bentuk industri SP – 7.2.1 Membuat eksperimentasi dan penerokaan alatan, bahan dan proses dalam penghasilan lakaran Reka Bentuk Produk 7.2.2 Membanding beza penentuan Reka Bentuk Produk berdasarkan: i) Bentuk mengikut fungsi ii) Fungsi mengikut bentuk 7.2.3 Pendedahan alatan dan bahan dalam penghasilan model 3D Reka Bentuk Industri Pensil, drawing block
MOD PEMBELAJARAN Perbincangan Kerja kumpulan Simulasi Luar bilik darjah TMK I – Think KBAT
SK – 7.2
Lain-lain:
Aras
Pengetahuan
Kefahaman
AKTIVITI
SET INDUKSI: Menunjukkan contoh gambar lakaran produk, perabut dan Automotif. AKTIVITI : Murid dibahgikan kepada beberapa kumpulan Setiap kumpulan perlu menghasilkan lakaran (produk, perabut, dan automotif) Setiap kumpulan akan membentangkan hasil kajian untuk membanding beza bentuk dan fungsi. Pelajar meneroka teknik mewarna lakaran perincian dalam bentuk 3D PENUTUP : Sesi penilaian Pembentangan murid I-THINK : Peta pokok Kesungguhan, kerjasama Kehadiran : / Orang
Aplikasi
Analisis
Sintesis
NILAI REFLEKSI
Penilaian
MASA TINGKATAN MATA PELAJARAN
9.30 – 10.30 2 AD DAMIRI
MOD PEMBELAJARAN Perbincangan
PENDIDIKAN SENI VISUAL
TOPIK
REKABENTUK
SUBTOPIK HASIL PEMBELAJARAN
REKABENTUK INDUSTRI
Kerja kumpulan Simulasi Luar bilik darjah TMK I – Think
Pada akhir s esi PD P muri d dapat: SK – 7.3
Ekspresi Seni dalam Reka Bentuk Industri Penzahiran idea dan konsep melalui pelbagai
KBAT
dan teknologi dalam penjanaan tugasan.
Lain-lain:
sumber
7.4 industri
BBM AKTIVITI
Aras
dengan menggunakan bahasa seni visual SP – 7.3.1 Menterjemahkan hasil daripada eksperimentasi dan Pengetahuan penerokaan alat, bahan, dan proses dalam penghasilan lakaran dan lukisan perincian 7.4.1 Mempamerkan hasil produk seni 7.4.2 Menghayati dan menjelaskan hasil produk seni sendiri dan rakan dengan menumpukan pada aspek bahasa seni visual 7.4.3 Menjelaskan pengalaman sendiri dalam penghasilan produk seni Pensil, drawing block Kefahaman SET INDUKSI: Menunjukkan contoh produk bekas serbaguna kepada pelajar Aplikasi AKTIVITI : Murid dibahgikan kepada beberapa kumpulan Analisis dandiberikan tajuk rekabentuk produk bekas serbaguna Setiap kumpulan akan menghasilkan lakaran dan Sintesis lukisan perincian Pelajar meneroka teknik pengolahan warna (rendering) Menjana persembahan pameran hasil produk seni Membuat pemerhatian terhadap hasil produk seni yang dipamerkan Mengemukakan pengalaman sendiri dalam penghasilan produk seni PENUTUP : Sesi penilaian Pembentangan murid I-THINK : Peta bulat Kesungguhan, kerjasama Penilaian Kehadiran : / Orang
NILAI REFLEKSI
Ekspresi seni dalam rekabentuk Industri Penghayatan terhadap hasil karya rekabentuk
MASA TINGKATAN MATA PELAJARAN
9.30 – 10.30 2 AD DAMIRI
MOD PEMBELAJARAN Perbincangan
PENDIDIKAN SENI VISUAL
TOPIK
SENI KRAF
SUBTOPIK HASIL PEMBELAJARAN
SENI SULAMAN
Kerja kumpulan Simulasi Luar bilik darjah TMK I – Think
Pada akhir s esi PD P muri d dapat: SK – 8.1
Persepsi Seni dalam Seni Sulaman Pemahaman terhadap prinsip Seni Sulaman
KBAT
bidang Seni Kraf. Eksplorasi Seni dalam Seni Sulaman Eksplorasi dan aplikasi teknik Seni Sulaman
Lain-lain:
dalam 8.2 bagi
Aras pengukuhan pemahaman terhadap prinsip
asas
BBM AKTIVITI
sulaman SP – 8.1.1 Menjelaskan prinsip asas Seni Sulaman 8.1.2 Menyatakan jenis, alatan dan bahan Seni Sulaman 8.1.3 Menerangkan teknik Seni Sulaman 8.2.1 Membuat eksperimentasi dan penerokaan alatan, bahan dan teknik berdasarkan kefahaman terhadap prinsip penghasilan seni sulaman Napkin, hiasan dinding, uncang SET INDUKSI: Guru memaparkan tayangan multimedia teknik sulaman AKTIVITI : Murid dibahgikan kepada beberapa kumpulan Setiap kumpulan diminta untuk membuat nota berdasarkan tayangan video untuk : I. jenis-jenis sulaman II. jenis alat dan bahan III. jenis- jenis teknik sulaman
Pengetahuan
Kefahaman Aplikasi
NILAI REFLEKSI
PENUTUP : Sesi penilaian Pembentangan murid I-THINK : Peta bulat Kesungguhan, kerjasama Kehadiran : / Orang
Analisis
Sintesis
Penilaian
MASA TINGKATAN MATA PELAJARAN
9.30 – 10.30 2 AD DAMIRI
MOD PEMBELAJARAN Perbincangan
PENDIDIKAN SENI VISUAL
TOPIK
SENI KRAF
SUBTOPIK HASIL PEMBELAJARAN
Kerja kumpulan Simulasi Luar bilik darjah TMK I – Think
Pada akhir s esi PD P muri d dapat: -
SENI SULAMAN SK – 8.3
Ekspresi Seni dalam Seni Sulaman Penzahiran idea dan konsep melalui pelbagai
sumber
BBM AKTIVITI
dan teknologi dalam penjanaan tugasan SP – 8.3.1 Menterjemahkan hasil daripada eksperimentasi dan penerokaan alat bahan dan teknik dalam penghasilan produk seni sulaman dengan imaginasi dan idea secara kreatif Napkin, hiasan dinding, uncang SET INDUKSI: Guru menunjukkan produk sulaman napkin meja, uncang dan hiasan dinding AKTIVITI : Pelajar diminta untuk memilih satu daripada produk (napkin, hiasan dinding, uncang) Pelajar menghasilkan sulaman mengikut imaginasi dan idea sendiri di atas medium yang telah diberikan. PENUTUP : Sesi penilaian Pembentangan murid I-THINK: Peta bulat Kesungguhan, kerjasama Kehadiran : / Orang
KBAT Lain-lain: Aras Pengetahuan
Kefahaman Aplikasi
Analisis
NILAI REFLEKSI
Sintesis
Penilaian
MASA TINGKATAN MATA PELAJARAN
9.30 – 10.30 2 AD DAMIRI
MOD PEMBELAJARAN Perbincangan
PENDIDIKAN SENI VISUAL
TOPIK
SENI KRAF
SUBTOPIK HASIL PEMBELAJARAN
SENI SULAMAN Pada akhir sesi PDP murid dapat:SK – 8.4 Apresiasi Seni dalam Seni Sulaman Penghayatan terhadap hasil produk Seni Sulaman dengan menggunakan Bahasa Seni Visual SP – 8.4.1 Mempamerkan hasil produk seni 8.4.2 Menghayati dan menjelaskan hasil produk seni sendiri dan rakan dengan menumpukan pada aspek Bahasa
Kerja kumpulan Simulasi Luar bilik darjah TMK I – Think KBAT
Lain-lain: Aras Pengetahuan
BBM AKTIVITI
Seni Visual 8.4.3 Menjelaskan pengalaman sendiri dalam penghasilan produk seni Video dan hasil sulaman SET INDUKSI: Guru memaparkan cara menghasilkan produk seni Sulaman AKTIVITI : Pelajar menjana persembahan pameran hasil produk Pelajar membuat pemerhatian terhadap hasil produk sendiri dan dipamerkan. Pelajar mengemukakan pengalan sendiri dalam penghasil produk seni. PENUTUP : Sesi penilaian Pembentangan murid I-THINK : Peta bulat Kesungguhan, kerjasama Kehadiran : / Orang
Kefahaman Aplikasi
Analisis
Sintesis
NILAI REFLEKSI
Tarikh Masa Tingkatan Mata Pelajaran
23 Ogos 2017 9.30 – 10.30 2 Zamrud Pendidikan Seni Visual
Topik
Seni Kraf
Subtopik
Seni Seramik
Hasil Pembelajaran
Pada akhir sesi PdP, murid dapat : SK - 9.1 Persepsi seni dalam Seni Seramik Pemahaman terhadap prinsip Seni Seramik dalam bidang Seni Kraf SP : 9.1.1 Murid boleh : Menjelaskan prinsip asas Seni Seramik 9.1.2 Menyatakan jenis seni seramik i) tradisional ii) kontemporari 9.1.3 menerangkan teknik seni Seramik : i) Teknik Picit II) Teknik Lingkaran iii) Teknik Acuan
Penilaian
MOD PEMBELAJARAN Perbincangan Kerja Kumpulan Simulasi Luar Bilik Darjah TMK I-Think KBAT Lain-lain : ARAS Pengetahuan
/
/ /
/
BBM Aktiviti
iv) Teknik Kepingan v) Teknik Lempar Alin Buku Teks, Lembaran iThink Set induksi : Guru membawa Labu Sayong se
Kefahaman
Tayangan multimedia Power Point jenis seramik tradisional dan kontemporari
Nilai Refleksi
Penutup : Murid memahami jenis dan fungsi seramik tradisional dan kontemporari Menghargai Kehadiran : 28/30
Tarikh Masa Tingkatan Mata Pelajaran
30 Ogos 2017 9.30 – 10.30 2 Zamrud Pendidikan Seni Visual
Topik
Seni Kraf
Subtopik
Seni Seramik
Hasil Pembelajaran
Pada akhir sesi PdP, murid dapat : 9.1.3 menerangkan teknik seni Seramik :
Penilaian
MOD PEMBELAJARAN Perbincangan Kerja Kumpulan Simulasi Luar Bilik Darjah TMK I-Think KBAT Lain-lain :
/ /
ARAS Pengetahuan
i) Teknik Picit II) Teknik Lingkaran iii) Teknik Acuan iv) Teknik Kepingan v) Teknik Lempar Alin
/
/
9.1.4 menjelaskan fungsi Seni Seramik BBM Aktiviti
Multimedia Set induksi : Tayangan teknik lingkaran menghasilkan bekas pensil.
Kefahaman Aplikasi Analisis Sintesis
/ /
Tayangan multimedia : i) Teknik Picit ii) Teknik Lingkaran iii) Teknik Acuan iv) Teknik Kepingan v) Teknik Lempar Alin
Nilai Refleksi
Penutup : Murid dapat membezakan teknik-teknik penghasilan seramik dengan menggunakan alat dan bahan berbeza. Teliti, Kehadiran : 29/30
Tarikh Masa Tingkatan Mata Pelajaran
06 September 2017 9.30 – 10.30 2 Zamrud Pendidikan Seni Visual
Topik
Seni Kraf
Subtopik
Seni Seramik
Hasil Pembelajaran
Pada akhir sesi PdP, 9.2 1 Eksplorasi seni dalam Seni Seramik Membuat eksperimentasi dan penerokaan alatan, bahan dan teknik berdasarkan kefahaman terhadap konsep penghasilan seni seramik.
Penilaian
MOD PEMBELAJARAN Perbincangan Kerja Kumpulan Simulasi Luar Bilik Darjah TMK I-Think KBAT Lain-lain :
/
/
ARAS Pengetahuan
/
i) Teknik Picit II) Teknik Lingkaran iii) Teknik Acuan iv) Teknik Kepingan v) Teknik Lempar Alin 9.1.4 Menjelaskan fungsi Seni Seramik 9.3 Ekspresi seni dalam seni seramik 9.3.1 Menterjemahkan hasil daripada eksperimentasi dan penerokaan alat, bahan dan teknik dalam penghasilan produk seni seramik dengan menggunakan imaginasi dan idea secara kreatif BBM Aktiviti
Multimedia Set induksi :
Nilai Refleksi
Murid menghasilkan tembikar secara individu dengan menggunakan teknik-teknik : i) Teknik Picit ii) Teknik Lingkaran iii) Teknik kepingan Penutup : Murid dapat menghasilkan sebiji tembikar dengan mengaplikasi teknik-teknik yang telah dipelajari. Kesungguhan, meneroka, kerjasama Kehadiran : 29/30
Kefahaman Aplikasi Analisis Sintesis
/ / / /
Penilaian
/
Selasa | 7 Februari 2017
Masa
9.30-10.30 pagi
MOD PEMBELAJARAN
Tingkatan
2 Zamrud
Perbincangan
/
Mata pelajaran
Pendidikan Seni Visual
Kerja Kumpulan
/
Topik
Bidang :Komunikasi Visual
Simulasi
Luar Bilik Darjah
Subtopik
Hasil Pembelajaran
Seni reka grafik(simbol dan logo)
Pada akhir sesi PdP, murid dapat: SK- 10.1.Persepsi Seni dalam lukisan Pemahaman terhadap konsep Seni reka grafik dalm bidang
TMK
I-Think
/
KBAT
/
Lain-lain:
komunikasi visual SP 10.1.1 Menjelaskan definisi Simbol dan Logo 10.1.2 Menyatakan jenis Simbol dan Logo i) Alam Semula Jadi ii) Objek Buatan Manusia 10.1.3 Menjelaskan ciri Simbol dan Logo
BBM
Aktiviti
Buku Teks, Lembaran iThink •set induksi : Guru meminta murid melukis contoh symbol dan logo yang diketahuinya di papan putih. Murid dikaitkan dengan tajuk simbol dan logo. Murid diminta membuat perbandingan antara simbol dan logo
ARAS
Pengetahuan
/
Kefahaman
/
Aplikasi
/
Analisis
Sintesis
Tayangan multimedia tentang contoh-contoh simbol dan logo
Cadangan Aktiviti: • Tayangan multimedia • Maklumat jalinan diperolehi daripada: Sumbang Saran Soal Jawab Perbincangan Nota Anekdot
Contoh Alam Semula Jadi Kosmos Flora Fauna • Logo dan simbol alam semulajadi dan buatan manusia.
Murid dibahagikan kepada 6 kumpulan kumpulan. (5-6 orang) 3 kumpulan perlu mencari matlumat jenis dan logo alam semulajadi dan 3 kumpulan mencari maklumat tentang logo dan simbol buatan manusia. Setiap kumpulan akan membentangkan hasil kajian tentang logo dan simbol. Penutup: Sesi penilaian pembentangan murid
I-think : Peta Pokok
Nilai
Kesungguhan, kerjasama
Refleksi
Kehadiran :
/
Penilaian
orang
Rph 2 Masa
9.30-10.30 pagi
MOD PEMBELAJARAN
Tingkatan
2 Zamrud
Perbincangan
/
Mata
Pendidikan Seni Visual
Kerja
/
pelajaran
Topik
Kumpulan
Bidang :Komunikasi Visual
Simulasi
Luar Bilik Darjah
Subtopik
Seni reka grafik(simbol dan logo)
TMK
Hasil
I-Think
/
Pada akhir sesi PdP, murid dapat:
KBAT
/
10.2 Eksplorasi Seni dalam Seni Reka Grafik Eksplorasi dan aplikasi rekaan Simbol dan Logo bagi pengukuhan pemahaman terhadap Seni Reka Grafik
Lain-lain:
Pembelajar an
10.2.1 Membuat eksperimentasi dan Penerokaan rekaan Simbol dan Logo dengan pelbagai media dan teknik ARAS
Pengetahuan
/
BBM
Buku Teks, Lembaran iThink
Kefahaman
/
Aktiviti
•set induksi : Guru menunjukkan kad imbasan yang menunjukan
Aplikasi
/
perbezaan ciri-ciri symbol dan logo Analisis • Eksplorasi Seni dalam Seni Reka Grafik .
Murid dibahagikan kepada 6 kumpulan kumpulan. (5-6 orang)
3 kumpulan perlu mencari maklumat jenis dan logo alam semulajadi dan 3 kumpulan mencari maklumat tentang logo dan simbol buatan manusia.
• • •
Mengumpulkan jenis Simbol dan Logo Mengkategorikan rekaan Simbol dan Logo Mendokumentasikan rekaan Simbol dan Logo dalam portfolio Setiap kumpulan akan membentangkan hasil kajian tentang logo dan simbol.
Penutup: Sesi penilaian pembentangan murid
I-think : Peta Pokok
Sintesis
Nilai
Kesungguhan, kerjasama
Refleksi
Kehadiran :
/
orang
Penilaian
Rph 3 Masa
9.30-10.30 pagi
MOD PEMBELAJARAN
Tingkatan
2 Zamrud
Perbincangan
/
Mata
Pendidikan Seni Visual
Kerja
/
pelajaran
Topik
Kumpulan
Bidang :Komunikasi Visual
Simulasi
Luar Bilik Darjah
Subtopik
Hasil
Seni reka grafik(simbol dan logo)
TMK
I-Think
/
Pada akhir sesi PdP, murid dapat:
KBAT
/
10.3 Ekspresi Seni dalam Seni Reka Grafik Menzahiran idea dan Konsep melalui pelbagai sumber dan teknologi dalam penjanaan tugasan
Lain-lain:
Pembelajar an
10.3.1 Menterjemahkan hasil daripada eksperimentasi dan penerokaan rekaan Simbol dan Logo untuk menghasilkan karya dengan menggunakan imaginasl dan idea secara kreatif
10.4 Apresiasi Seni dalam Seni Reka Grafik
ARAS
Penghayatan terhadap hasil karya seni 10.4.1 Mempamerkan hasil produk seni 10.4.2 Menghayati dan menjelaskan hasil karya seni sendiri dan rakan
Pengetahuan
/
dengan menumpukan pada aspek Bahasa Seni Visual 10.4.3 Menjelaskan pengalaman sendiri dalam penghasilan karya seni
BBM
Buku Teks, Lembaran iThink
Kefahaman
/
Aktiviti
•set induksi : Guru menunjukkan kad imbasan yang menunjukan
Aplikasi
/
perbezaan ciri-ciri simbol dan logo. Analisis • Eksplorasi Seni dalam Seni Reka Grafik .
Sintesis
Setiap Murid menghasilkan rekaan simbol dan logo berdasarkan imej visual berunsur kosmos, flora dan fauna
Murid menterjemah hasil daripada ekperimen dan penerokaan rekaan simbol dan logo untuk menghasilkan karya dengan menggunakan imaginasi dan idea kreatif
Setiap kumpulan akan membentangkan hasil kajian tentang logo dan simbol.
Murid mempamerkan hasil rekaan dalam kumpulan
Menghayati dan menjelaskan hasil karya seni sendiri dan rakan dengan menumpukan pada aspek Bahasa Seni Visual melalui perbentangan
Menjelaskan pengalaman sendiri dalam penghasilan karya seni melalui perbentangan.
Penutup: Sesi penilaian pembentangan murid
I-think : Peta Pokok
Nilai
Kesungguhan, kerjasama
Refleksi
Kehadiran :
/
Penilaian
orang
Selasa | 7 Oktober 2018
Masa
9.30-10.30 pagi
MOD PEMBELAJARAN
Tingkatan
2 Zamrud
Perbincangan
/
Mata pelajaran
Pendidikan Seni Visual
Kerja Kumpulan
/
Topik
Bidang : Komunikasi Visual
Simulasi
Luar Bilik Darjah
Subtopik
Hasil Pembelajaran
Seni Foto
Pada akhir sesi PdP, murid dapat: SK- 2.1.Persepsi Seni dalam Seni Foto Pemahaman terhadap konsep Seni Foto dalam bidang Komunikasi Visual
TMK
I-Think
/
KBAT
/
Lain-lain:
SP 2.1.1 Menjelaskan definisi dan Fungsi Pinhole dalam fotografi
2.1.2 Menjelaskan ciri imej yang terhasil daripada Pinhole 2.1.3 Memperihalkan sejarah Pinhole dalam fotografi
BBM
Aktiviti
Buku Teks, Lembaran iThink •set induksi: Beberapa orang murid diminta untuk m enceritakan pengalaman menyertai pertandingan fotografi dalam media sosial.
ARAS
Pengetahuan
/
Kefahaman
/
Aplikasi
/
Analisis
Tayangan multimedia tentang perkembangan seni foto dari dahulu sehingga kini
• Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan. (3-4 orang)
Setiap kumpulan perlu mencari matlumat tentang sejarah
Sintesis
fotografi dari sumber internet. Setiap kumpulan akan membentangkan hasil kajian tentang hasil kajian yang diperolehi menggunakan Power point.
Penutup: Sesi penilaian dan ulasan guru terhadap pembentangan murid
I-think : Peta Buih
Nilai
Kesungguhan, kerjasama
Refleksi
Kehadiran :
/
Penilaian
orang
Selasa | 24 Oktober 2018
Masa
9.30-10.30 pagi
MOD PEMBELAJARAN
Tingkatan
2 Zamrud
Perbincangan
/
Mata pelajaran
Pendidikan Seni Visual
Kerja Kumpulan
/
Topik
Bidang : Komunikasi Visual
Simulasi
Luar Bilik Darjah
Subtopik
Seni Foto
TMK
Hasil Pembelajaran
Pada akhir sesi PdP, murid dapat: SK- 2.1. Eksplorasi Seni dalam Seni Foto Eksplorasi dan aplikasi penghasilan Pinhole bagi
I-Think
/
KBAT
/
Lain-lain:
pengukuhan pemahaman terhadap Seni Foto
SP 2.1.1 Membuat eksperimentasi dan penerokaan alatan dan ARAS
bahan dalam penghasilan Pinhole Pengetahuan
/
Kefahaman
/
Aplikasi
/
SK- 2.2 Ekspresi Seni dalam seni F oto
Penzahiran idea dan konsep melalui pelbagai sumber dan teknologi dalam penjanaan tugasan
SP 2.2.1 Menterjemahkan hasil daripada eksperimentasi dan
penerokaan penghasilan Pinhole dengan berpandukan tatacara yang disediakan melalui edaran oleh guru
BBM
Aktiviti
Buku Teks, Lembaran iThink •set induksi: Beberapa orang murid diminta untuk m enjelaskan perbezaan menggunakan kamera manual dan automatic/telifon bimbit.
Analisis
1. Mempamerkan kamera sebenar / gambar kamera di dalam kelas 2. Murid diminta untuk melabel/menamakan bahagian-bahagian pada kamera tersebut. 3. Membawa pelajar keluar kelas untuk mengambil gambar kawasan persekitaran sekolah. 4. Pelajar dikendaki mencetak hasil fotogarafi tersebut untuk dinilai pada pdpc akan datang.
Sintesis
Penutup: Sesi ulasan guru terhadap aktiviti hari ini
I-think : Peta Buih Nilai
Kesungguhan, kerjasama
Refleksi
Kehadiran :
/
Penilaian
orang
Selasa | 01 September 2018
Masa
9.30-10.30 pagi
MOD PEMBELAJARAN
Tingkatan
2 Zamrud
Perbincangan
/
Mata pelajaran
Pendidikan Seni Visual
Kerja Kumpulan
/
Topik
Bidang : Komunikasi Visual
Simulasi
Luar Bilik Darjah
Subtopik
Hasil Pembelajaran
Seni Foto
Pada akhir sesi PdP, murid dapat: SK- 2.1. Aprisiasi Seni dalam Seni Foto Penghayatan terhadap hasil produk Seni Foto
TMK
I-Think
/
KBAT
/
Lain-lain:
SP 2.1.1 Mempamerkan hasil produk seni
2.1.2 Menghayati dan menjelaskan hasil produk seni sendiri ARAS
dan rakan dengan menumpukan pada aspek bahasa seni Visual.
Pengetahuan
/